Wednesday, 30. 1. 2019

KINO ŠIŠKA
19:00 – 20:00 / L’opening & CL_TR (SI)

 

KINO ŠIŠKA – KATEDRALA
20:00 – 20:40 / KУКЛА (SI)
21:30 – 22:30 / ICEAGE (DK)
23:00 – 00:30 / SEVDALIZA (IR/NL)

 

KINO ŠIŠKA – KOMUNA
20:45 – 21:25 / HAIKU GARDEN (SI)
22:15 – 22:55 / DRONE EMOJI (SI)

 

KINO ŠIŠKA – UNDER THE STAIRS
00:30 – CL_TR (SI)

Thursday, 31. 1. 2019

KINO ŠIŠKA – KOMUNA
17:45 – beehype presents “Best Videos From Around the World”
19:00 – 19:40 / MALIHINI (IT)
20:00 – 20:40 / BITIPATIBI (RS)

 

SLOVENIAN CINEMATHEQUE
19:00 – 19:40 / JEROBEAM FENDERSON & HANSI 3D – “Oscilloscope Music” (AT)
20:15 – 20:55 / PTAKH_JUNG (UA)

 

OLD POWER PLANT
20:15 – 20:55 / ÄTNA (DE)
21:15 – 21:55 / SLUMBERLAND (BE)
22:15 – 22:55 / YEGOR ZABELOV (BY)

 

ORTO BAR – CLUB
20:30 – 21:10 / ANA AVRAMOV (RS)
21:30 – 22:10 / NOAIR (SI)
22:30 – 23:10 / DIMITRIJE DIMITRIJEVIĆ (RS)

 

ORTO BAR – HALL
21:00 – 21:40 / ZALA KRALJ & GAŠPER ŠANTL (SI)
22:00 – 22:40 / NÚRIA GRAHAM (ES)
23:00 – 23:40 / TENTS (AT)

 

HOSTEL CELICA
22:00 – 22:40 / MANMACHINE (HR)
23:00 – 23:40 / SAMUEL BLUES & MIHA ERIČ (SI)

 

MENZA PRI KORITU
21:30 – 22:10 / ACUTE DOSE (CZ)
22:30 – 23:10 / 7AM (SI)
23:30 – 00:10 / TIMID KOOKY (LT)

 

KLUB GROMKA
21:45 – 22:25 / TÚS NUA (HR)
22:45 – 23:25 / SHISHI (LT)
23:45 – 00:25 / IT IT ANITA (BE)

 

GALA HALA
22:00 – 22:40 / HATTI VATTI (PL)
23:00 – 23:40 / AIMING FOR ENRIKE (NO)
00:00 – 00:40 / RENDEZ-VOUS (FR)
01:00 – 02:00 / KALI FAT DUB (SI/HR)

 

CHANNEL ZERO
22:15 – 22:55 / JUNESHELEN (SI)
23:15 – 23:55 / SURMA (PT)
00:15 – 00:55 / PETER KERNEL (CH/CA)
01:15 – 01:55 / MICKEY (AT/SK)

Friday, 1. 2. 2019

ROCK HALL – LJUBLJANA CASTLE
19:00 – 19:40 / ZABELOV GROUP (CZ/BY)
20:00 – 20:40 / KLEIN (LX)

 

CASTLE CHAPEL – LJUBLJANA CASTLE
19:15 – 19:55 / SIR CROISSANT (BA)
20:15 – 20:55 / PAPAVER COUSINS (HU)

 

HRIBAR HALL – LJUBLJANA CASTLE
19:30 – 20:10 / KATALENA (SI)
20:30 – 21:10 / JEANNE ADDED (FR)

 

CASTLE THEATRE – LJUBLJANA CASTLE
19:45 – 20:25 / DJ. FLUGVÉL OG GEIMSKIP (IS)
20:45 – 21:25 / MAGMALASKA (SI)

 

OLD POWER PLANT
21:15 – 21:55 / PORTO MORTO (HR)
22:15 – 22:55 / SCHMIEDS PULS (AT)

 

ORTO BAR – CLUB
21:00 – 21:40 / MART (SI)
22:00 – 22:40 / VIZELJ (RS)
23:00 – 23:40 / KONTRADIKSHN (SI)

 

ORTO BAR – HALL
21:30 – 22:10 / THE CANYON OBSERVER (SI)
22:30 – 23:30 / CELESTE (FR)

 

MENZA PRI KORITU
21:45 – 22:25 / LEWSBERG (NL)
22:45 – 23:25 / BEE BEE SEA (IT)
23:45 – 00:25 / TURISTI (RS)

 

KLUB GROMKA
21:30 – 22:10 / SNEERS. (IT)
22:30 – 23:10 / SQUID (UK)
23:30 – 00:10 / CHARLIE & THE LESBIANS (NL)
00:30 – 01:10 / BALANS (SI)

 

GALA HALA
22:00 – 22:40 / MOHAMA SAZ (ES)
Hyperboloid Night:
23:00 – 00:00 / A.FRUIT (RU)
00:00 – 01:00 / BAD ZU (RU)
01:00 – 02:00 / SUMMER OF HAZE (RU)
02:00 – 03:00 / RAUMSKAYA (RU)
03:00 – 04:00 / SABUROV (RU)

 

CHANNEL ZERO
22:15 – 22:55 / ROSEMARY LOVES A BLACKBERRY (RU)
23:15 – 23:55 / CAMILLA SPARKSSS (CH/CA)
00:15 – 00:55 / WARREGO VALLES (SI)
01:15 – 01:55 / ISAMA ZING (SK)
02:15 – 04:15 / SKELETONIUM (SI)

 

K4 – BIG
00:30 – 02:30 / LAWRENCE LE DOUX (BE)
02:30 – 04:30 / BATU (UK)
04:30 – 06:00 / JANKA (PL)

 

K4 – SMALL
23:00 – 00:30 / KRILC (SI)
00:30 – 02:00 / TIZTIZ (SI)
02:00 – 03:00 / MISTAKES (SI)
03:00 – 05:00 / STAŠA (SI)